fbpx

O metodzie

Kurs Brainy to zajęcia pozalekcyjne dla dzieci w wieku: od 5 do 15 lat

Image

Wiek 5-15 lat jest czasem intensywnego rozwoju mózgu u człowieka i dużej otwartości na nowe wiadomości. Każde dziecko ma potencjał. W Brainy pomagamy go uwolnić.

Zajęcia Brainy są połączeniem zabawy z ćwiczeniami wspomagającymi rozwój prawej półkuli mózgu. W Brainy wykonywane są również ćwiczenia fizyczne, polegające na budowaniu koordynacji ruchowej (ruchy naprzemienne, elementy kinezjologii edukacyjnej), dzięki temu dzieci nabywają świadomość swojego ciała, uczą się kontroli swoich ruchów oraz planowania ruchów, które mają wykonać.

Ponadto ćwiczenia w Brainy pomagają budować samoocenę - dzieci potrafią wykonać ćwiczenia, których inne dzieci nie potrafią (np. rozpoznają kolory kart za pomocą innych zmysłów niż wzrok).

Dzięki zajęciom w Brainy dzieci zwiększają swoją umiejętność koncentracji, znacznie polepsza się ich pamięć, potrafią przejść w stan relaksu i skupienia tzw. „ stan super nauki” również podczas zajęć szkolnych czy w sytuacjach stresujących. Nabyte w Brainy umiejętności są uniwersalne - dzieci będą potrafiły skupić się również pracując w większej grupie, w hałaśliwym środowisku szkolnym, czy w stresujących sytuacjach.


METODA BRAINY

Brainy jest programem stymulacji mózgu, który naukowymi metodami szkoli dzieci w grupie wiekowej 5-15 lat, aby poprawić ich umiejętności społeczne i umiejętności przyswajania wiedzy. Jest to nowy i ekscytujący sposób na budowanie możliwości poznawczych poprzez stymulację zmysłów. Metoda Brainy opiera się na sprawdzonej, wieloletniej praktyce i ma na celu rozwijanie możliwości mózgu w sposób kompleksowy i zintegrowany, wykorzystując stymulację sensoryczną.

Brainy to też program sensorycznej stymulacji mózgu.

Po wielu latach badań z dziedziny neuronauki Brain Child Learning (www.brainypolska.com; franczyzodawca Brainy Żoliborz) pozyskał wiedzę o możliwościach mózgu oraz sposobie zwiększania i rozwijania zdolności umysłowych.
Dlatego w Brainy Żoliborz, wiemy jak wypracować nowe połączenia neuronowe, które później mózg jest w stanie w pełni wykorzystać. Wiemy jak działają procesy potrzebne dzieciom, aby mogły myśleć i uczyć się efektywnie, a co najważniejsze odnieść sukces w dorosłym życiu.

POZYTYWNY WPŁYW

Zajęcia Brainy wpływają pozytywnie na:

 • poprawę koncentracji, uwagi i skupienia
 • poprawę pamięci
 • naukę szybszego czytania i liczenia
 • rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej
 • zwiększenie pewności siebie
 • szybsze przyswajanie wiedzy
 • zdolności wizualizacji
 • zwiększenie zdolności myślenia i podejmowania decyzji
 • kontrolę emocji
 • empatię
 • relacje z rodzicami, rodziną i rówieśnikami
 • radzenie sobie ze stresem
 • rozwój prawej półkuli mózgu

MÓZG

Jeśli wystarczająco dużo trenujemy, jesteśmy w stanie usprawnić praktycznie każdą część naszego ciała. To samo dotyczy mózgu. Przy odpowiedniej ilości ćwiczeń, jesteśmy możemy poprawić wszystkie jego aspekty. Właśnie na takich ćwiczeniach i specjalnej stymulacji koncentruje się Program Brainy.

Daj swojemu dziecku narzędzie, aby osiągnęło swój maksymalny potencjał.

Nasz mózg dzieli się na półkule lewą i prawą. Brainy koncentruje się na rozwijaniu prawej (zaniedbywanej w naszym systemie edukacji) półkuli mózgu. Tylko prawidłowy balans między prawą a lewą półkulą prowadzi do poprawnego rozwoju dziecka.

LEWA PÓŁKULA odpowiada za mowę i jej rozumienie, funkcje językowe (wraz z czytaniem i pisaniem), logikę, myślenie analityczne, prawe pole widzenia i proces rozumowania. Odpowiada również za stereognozję, czyli zdolność rozpoznania przedmiotów za pomocą dotyku oraz programowanie motoryczne.

Image

PRAWA PÓŁKULA odpowiedzialna jest za kreatywność, pamięć, kontrolę emocji, myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię, zdolności muzyczne i plastyczne, intuicję, zarządzanie percepcją przestrzenną i mimiką. W prawej półkuli znajdują się także ośrodki językowe, które sprawiają, że m.in. rozumiemy metaforyczne znaczenie słów i śmiejemy się z żartów.

Na zajęciach Brainy uczymy dzieci osiągać stan relaksu i rozluźnienia, dzięki któremu dzieci są w stanie szybko przyswoić dowolną wiedzę. Można to porównać do wakacji kiedy jesteśmy rozluźnieni, zapominamy o problemach dnia codziennego i książkę którą w tym stanie przeczytamy będziemy pamiętać o wiele dłużej niż książkę którą będziemy czytać, kiedy jesteśmy poddenerwowani. Ten stan rozluźnienia/ relaksu nazywamy stanem ALFA.

Oczywiście, rozluźnienie i pozytywne emocje są jednym z najważniejszych czynników sukcesu w nauce. W jakim stanie należy się więc uczyć? W stanie rozluźnienia, ale jednocześnie skoncentrowanej uwagi, pozytywnego nastawienia i wiary w sukces.

Pokazujemy dzieciom, jak osiągnąć ten stan, aby potrafiły w każdej sytuacji poprzez, między innymi, ćwiczenia oddechowe i różne inne techniki relaksacyjne wejść w niego wtedy, kiedy jest on najbardziej potrzebny (klasówka, trudna praca domowa, sytuacja potencjalnie stresująca).

cta-logo

TRWAJĄ ZAPISY NA KURS BRAINY, SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Akademia Rozwoju Umysłu

JESTEŚMY W 12 KRAJACH

flagi


E-mail

info@brainyzoliborz.pl


Kontakt tel.

+48 536 012 012


Biuro czynne

Pn-Pt: 10:00 - 19:00


Adres

ul. Przasnyska 9 lokal 4a, Warszawa